MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
ROŻYŃSK WIELKI

O FESTIWALU

SZANOWNI PAŃSTWO!

W roku 2018 czeka nas już kolejna, X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim. Będzie to jubileusz festiwalu (6 koncertów!) połączony z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ukaże się też nowa płyta CD z muzyką organową i skrzypcową nagraną w październiku 2017 w Rożyńsku. W dniach 26-29 lipca odbędą się w Rożyńsku także kilkudniowe warsztaty wykonawstwa historycznego dla uzdolnioniej młodzieży ze szkół średnich oraz studentów i zainteresowanych pedagogów (instrumenty strunowe). Zapowiada się kolejne wspaniałe lato w Rożyńsku Wielkim. Zapraszamy! Szczegóły tutaj!

  dr Jolanta Sosnowska
kierownik artystyczny festiwalu


SZCZĘŚĆ BOŻE!

W ciągu niemal dziesięciu lat istnienia Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim zyskał rangę jednego z najciekawszych wydarzeń artystycznych regionu Mazur Garbatych. Oryginalne recitale muzyki poważnej na zabytkowych organach firmy Sauer oraz na innych instrumentach, a także występy zespołowe, odbywają się w malowniczo położonym wśród jezior, lasów i łąk kościele parafialnym św. Szczepana i gromadzą wielu miłośników muzyki z całego kraju.

Festiwalowe koncerty to prawdziwe święta muzyki klasycznej, podczas których nie tylko się muzyki słucha, ale także o niej rozmawia. Po koncertach bowiem publiczność ma możliwość wymiany myśli z wykonawcami podczas specjalnie zorganizowanego spotkania na świeżym powietrzu.

Pomysł spotkań z artystami z kraju i ze świata od początku istnienia festiwalu wzbudza entuzjazm wśród przybywających z całej Polski słuchaczy i stałych bywalców lokalnej społeczności, a sami muzycy czerpią niemało satysfakcji z bezpośredniego kontaktu z publicznością. Serdecznie zapraszamy!

ks. Marek Waluś
Proboszcz Parafii pw. św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim i pomysłodawca festiwalu
Muzyka łączy ludzi wrażliwych umiejących docenić jej piękno.

SzczuczyniacySzczuczyn
Jestem tutaj po raz drugi z odległego Krakowa. Z zachwytem i radością będę opowiadał o tym wyjątkowym wydarzeniu.
Marian KrzemińskiKraków
Mój pierwszy kontakt z muzyką organową – już to kocham!

Maria JaszkławiaEłk